Hakkımızda

Sertifikalı DaVinci Resolve Eğitmeni Murathan Yıldız tarafından kurulan Dikey Akademi olarak, prodüksiyon ve post-prodüksiyon süreçlerine dair eğitimler sunmaktayız. Hem fotoğraf hem video alanında sunduğumuz eğitimlerde, yazılım arayüzlerine geçmeden önce, temel kavramların üzerinden geçiyoruz ve bilgilerimizi tazeliyoruz.

Pandemi süresince online verilen eğitimlere ek olarak, yakın zamanda sınıf ortamında da eğitimlere yeniden başladık. Sınıf ortamında, uygulamalı olarak verilen kurgu ve renk eğitimlerinde her bir katılımcı için Apple Mac Studio, kurgu klavyesi ve ‘Blackmagic Speed Editor’ tahsis edilmektedir.

Dikey Akademi kurucusu Murathan Yıldız aslen Elektronik Yüksek Mühendisidir. Işık ve renk konularına özel ilgisi bulunduğundan derslerinde ‘Renk Yönetimli İş Akışlarını’ detaylı bir biçimde ele almaktadır. Kendisi aynı zamanda butik bir prodüksiyon ve post-prodüksiyon ajansına başkanlık yapmaktadır. Sonuç olarak, verdiği eğitimlerde sahaya dair tecrübelerini de paylaşmaktadır.

Su altında da prodüksiyon yapan Murathan Yıldız, Su Altı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) isimli bir derneğin yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda Türkiye SuAltı Sporları Federasyonu (TSSF) Görüntüleme Kurulu üyesidir.

Dikey Akademi, Blackmagic Design firmasının Türkiye’deki ilk ve tek yetkili eğitim iş ortağıdır.